Sosyal Medya

56Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli Sitelerde Mikrofon ve Ses Ayarı

Sevgili kullanıcılar;

SesliMelodi.Com da sesli sohbet sitelerinde mikrofon ayarları ve müzik dinletme ayarlarını sizler için anlatacağız..

Öncelikle işletim sistemizin faktörü bu konuda çok önemli. Sesli sohbet kullananların çoğu eski xp işletim sistemini kolaylığından tercih ediyorlardı. Fakat Windows güncelleme desteğini tamamen kaldırdığı için çok sıkıntılar çıkarmaktadır.

Gelelim şimdi ayarlar hususuna, ses ayarlarındaki en büyük sorun driverlerin eksik veya güncel olmaması veya da hiç olmamasıdır. Bunun için bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp bilgisayar özelliklerini öğrenmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Sonraki işlmede size uyumlu  driver sürümünü yüklemeniz olacaktır. Otomatik olarak sistemize dahil olacaktır. Ses aygıtları ayarlarınızdan girip streo mix bölümü aktif yapmanız gerekecektir. Gözükmüyor ise devre dışı bırakılan aygıtları göster bölümüne tıkladığında görünecektir.

Burada esas olan ise mike çıkarken ses aygıtlarından sesli konuşma yapılacaksa mikrefon aktif streo mix ise deaktif olmasıdır. Müzik dinletisinde ise tam tersi olması gerekir. Mikrofon ayarlarında ise aygıtı dinleme bölümüne tıklamanız gerekli ve dış gürültü ayarlarını kapamanız gerekiyor. Mikrofon derecesi %70 ve db ayarı ise %10 idealdir. Sonra bu ayarları yaptıktan sonra sesli chat sitesine girip ordaki tüm ayarlardaki bölümden hoparlör aşağıdaki bölümden ise mikrefon sekmesini işretlemeniz olacaktır. Artık tek yapmanız deneme yapmanız olacaktır..

Seslimelodi.com İyi sohbetler diler.

 

Yazar : ` ALp
14 Ağu Çar 01:56
338 Görüntüleme


Gönder

Popüler Yorumlar